- movie

Čtyři pírka: Zkouška cti

27. srpna 2010 v 10:16 | Alien
"Svoboda. Vlast. Čest. Vášeň. Aby zachránil svého nejlepšího přítele, musí riskovat vše, na čem mu záleží."
www.ich-bin-humanoid.blog.cz
Rok 1884. Harry Feversham má před sebou skvělou budoucnost - patří k nejlepším ve svém pluku a má těsně před zásnubami s dívkou, kterou nade vše miluje. Povstání proti britské koloniální nadvládě, která vypukne v Súdánu, ovšem změní jeho život od základů.
Harryho pluk má být vyslán proti rebelům, on sám je ovšem při představě nadcházejících bojů zcela ohromen nejistotou a pochybnostmi o sobě samém a krátce před odjezdem svého regimentu do války rezignuje a odchází z armády. Tento čin má ale dalekosáhlé následky. Harryho otec, sám voják, se svého syna zřekne, jeho nejbližší přátelé, považující jeho čin za projev strachu, mu pošlou tři bílá pírka, symbolizující zbabělost, a čtvrté přidá jeho snoubenka, vlastenecká Ethne.

Dobrodružný / Drama / Válečný 
USA / Velká Británie, 2002, 124 min

Režie: Shekhar Kapur

Zrození šampióna

24. srpna 2010 v 13:10 | Alien
www.ich-bin-humanoid.blog.cz
Dojemný snímek podle románu Michaela Lewise THE BLIND SIDE: EVOLUTION OF A GAME je inspirován skutečnými osudy nadměrně narostlého a nevzdělaného černošského chlapce Michaela Ohera. Ten, ačkoli pochází z rozvrácené rodiny, se díky vzdělávacímu programu dostane na prestižní sportovní školu, kde mu setkání s droboučkým spolužákem pomůže najít nejen novou rodinu, ale také sám sebe - svou postavu promění z handicapu v přednost a prosadí se jako hvězda amerického fotbalu. Klíčovou roli Michaelovy adoptivní matky si zahrála Sandra Bullock, samotného hlavního hrdinu pak Quinton Aaron.

Drama 
USA, 2009, 128 min

Režie: John Lee Hancock

Nezapomeň na mě

21. srpna 2010 v 16:55 | Alien
Už dlouho jsem nebulela u filmu..
www.ich-bin-humanoid.blog.cz
Hlavním hrdinou je mladý muž jménem Tyler Roth (Robert Pattinson), jehož rodiče se rozejdou po sebevraždě jeho bratra. Tyler se zamiluje do Ally Craig (Emilie de Ravin), která byla svědkem vraždy své matky a díky tomu si uvědomí, že si musí vážit času, který jí zbyl.

Drama / Romantický 
USA, 2010, 113 min

Režie: Allen Coulter

Milý Johne

1. srpna 2010 v 21:03 | Alien
www.ich-bin-humanoid.blog.cz
Jak už to tak bývá, na začátku jejich vztahu sehrála obrovskou roli náhoda. Bez ní by se pravděpodobně nepotkali, natolik odlišné bylo jejich zázemí. John Tyree (Channing Tatum) slouží u Zelených baretů, speciální jednotky americké armády, a do rodné Jižní Karolíny ho přivedl opušťák, během něhož si chce odpočinout od stresu z neustálé bojové pohotovosti a také strávit nějaký čas s otcem. Idealistická studentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tu pro změnu užívá prázdniny v honosném rodinném sídle. Z nesmělého oťukávání se po dvou společně strávených týdnech vyvinula láska jako trám. Ani jednoho z nich by do té doby nenapadlo, že by si na jiném člověku dokázali vypěstovat takovou závislost. Jenže dovolenka, respektive prázdniny musí jednou skončit. Vídají se jen sporadicky, po 11. září se Johnova vojenská mise na Blízkém Východě neustále prodlužuje. Dobu odloučení musí milenci zmírňovat korespondencí, něžné dotyky nahrazují jen slova z dopisního papíru. Zatímco Savannah má obrovský strach a zoufale čeká na každý další dopis, jenž potvrdí, že je stále naživu, John se trápí, protože neví, zda má upřednostnit touhu po Savannah nebo profesionální odpovědnost vůči své zemi. Vše navíc ještě ztíží nečekaná tragédie, která vztah páru vystaví té největší zkoušce.

Romantický / Drama 
USA, 2010, 108 min

Režie: Lasse Hallström
 
 

Reklama